A może zamiast słodkich napojów ekstrakt z wody kokosowej?

Powszechnie każdy napój powinien głównie gasić pragnienie i uzupełniać niedobory płynów w organizmie. Jednak obecnie niektóre napoje wybierane są ze względu na ich właściwości pobudzające, usuwające oznaki zmęczenia albo takie, które prócz swojej podstawowej funkcji nawadniającej mogą poprawić także funkcjonowanie organizmu.

Na rynku oczywiście najpopularniejsze z nich to kawa i herbata, które znane są już ludziom od setek lat na wszystkich kontynentach. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnego rodzaju soków i napojów gazowanych. Jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę, że tego typu napoje wcale nie są zdrowe dla naszego organizmu, mimo zapewnień producenta. Często wykonywane są ze złej jakości owoców, straszą także ogromną ilością zawartego w nich cukru.

Pozostaje więc pytanie, po jaki rodzaj napoju warto sięgnąć, aby nie tylko ugasić pragnienie, ale i zadbać o swoje zdrowie? Nie trzeba daleko szukać, natura zaopatrzyła w nas w wiele możliwości do wyboru. Jednym z nich jest ekstrakt z wody kokosowej.

Przygotowany napój na bazie tego ekstraktu nie tylko skutecznie ugasi nasze pragnienie, ale i dostarczy organizmowi szeregu wartościowych substancji takich jak mikro i makroelementy, witaminy z grupy B, witaminę C czy fitohormony.

Ekstrakt z wody kokosowej charakteryzuje się przyjemnym smakiem, co może być zachęcające dla wszystkich smakoszy słodkich napojów, a przy tym nie zawiera szkodliwych, sztucznych substancji słodzących. Jest niskokaloryczny, można go więc przyjmować bez obaw o zwiększenie masy ciała.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *